Buradasınız:Anasayfa » En Güzel Üzüntü Aşk Sözleri » Aşkı İsteyerek Kaybettik

Aşkı İsteyerek Kaybettik

Aşkı İsteyerek Kaybettik

Aşkı İsteyerek Kaybettik

İnsan kendi ağırlığından kurtulamadığı sürece, gerçekten mutlu olmayı başaramaz. Her daim mutsuz olan bir insanın aşık olması çok zorken; aşkı bulduğunda kaybetmemesi imkansızdır.

Mutluluk, insanın yaratma kabiliyetiyle daima doğru orantılıdır. İnsan ne denli büyük bir aşk yaratabilirse, o kadar çok mutluluk sahibi olur.

Aşkın başlangıcı bütün eski acıların ağırlıklarını kaybetmesi; bitişi ise yeni acılar ile birlikte, farklı bir boyut kazanması şeklinde süregelir.

Varlığın öylesine ağır basıyordu ki, kendim ile senin aranda bir seçim yapmam gerekecekti. Sen kendini seçmiştin, ben de kendimi seçtim. Sen ve ben aşkı isteyerek kaybettik.

Aşk bir bakıma, tüm hayatını bir kenara koyabilme cesareti ister. Bu nedenle korkaklar, hiçbir zaman gerçek aşkı bulamaz.

Korkuların en bayağısı, sevgiye karşı duyulandır. Sevmekten ya da sevilmekten korkan bir insan, hayatı boyunca kayıp yaşamaya mahkumdur.

Büyük aşklar her zorluğun üstesinden gelebildiği gibi büyük yalnızlar da her birlikteliğin üstesinden gelmeyi bilir.

İnsan asla sahip olmadığı bir şeyi kaybedemez. Aşkın gücü arttıkça, onu elinde tutmanın zorluğu da büyüyecektir.

İstediği her şeye sahip olan biri dahi, aşkı aramaya devam eder. Zira insan kazandıklarını da, kaybettiklerini de en yakınındaki insan ile paylaşma güdüsüne sahiptir.

En büyük düşmanımız, bizden önceki insanların hayata dair söyledikleri sözlerdir. Bu sözler bilinçaltımıza o denli işler ki, aşkı bulduğumuzda dahi, ona inanmamızı imkansız hale getirir.

Aşkı genellikle kaybettiğimiz zaman anlarız. Çünkü aşk, duygularımı bir daha asla eskisi gibi hissedemeyeceğimiz biçimde değiştirir.

Aşık olduğun kişiyi unutabilmek için, başka biriyle olmak, eski aşkı güçlendirir. Başka birini ya aşık olduğu kişiye benzediği için seversin, ya da ona hiç benzemediği için aşık olduğun kişiyi özlemeye devam edersin. İki türlü de aşık olduğun kişinin unutulmazlığı artar. 

Yazar Hakkında

Yazı Sayısı : 149

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2015 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön