Buradasınız:Anasayfa » Genel » Aşk Sembolleri En Güzel Aşk Sözleri

Aşk Sembolleri En Güzel Aşk Sözleri

Aşk Sembolleri En Güzel Aşk Sözleri

Vicdanlar susunca insanlar çakallaşmaya başlar.

 

♥ Benim Tek Bulamadığım

 

Bazen kalbin içerisindekileri, düşünmeye çalışıyor aklım. Ama maddi kalp değil anlattığım, herkeste yumuşamayan, bazılarında hiç olmayan, bazılarının tümünde olan bir kalp. Özünü düşünüyorum bazen, merhametin, aşkın ve tutkunun özünü. Sonra karışıyor beynim ve yeniden başa dönüyorum.

 

♥ Ey Aşk

Ey aşk, aşk… Sen insana hayat veren bir bahar rüzgarı kadar hafifsin. Tarla kuşları ile beraber örtüşüyor, pervasız meleklerle uçuşuyor ve kainatı buseye bağlıyorsun. Fakat yalnız benim kalbimde ölüsün.

 

♥ Layık Olduğum Şekil    

Verdikleri kadar almalı insan, sevdiği kadar sevilmeli ve sevildiğinden çok sevmeli. Kayıtsız şartsız affetmeli, beklemeli gelmeyeni, beklenmeli gelmeyen. Ve üzülmeli insan, dünyadaki en üzülmesi gereken aciz diye kendisine üzülmeli, gayrıdan evvel.

♥ Yerim Yurdum Aşk Benim

Geceleri karanlık camların önüne otururum ben. Gelmeyeceğini bile bile ağlamaklı gözlerle sevdiğimi bekler ona özlem beslerim ben. Bir gün gelecek olurda sorarsa beni, benim yerim aşk derim ben.

♥Kalp Gücü

Hiç kuşkusuz aşkın belirtisinin başladığı, sürdüğü ve bittiği en önemli yer kalptir. Sevgili kalpte doğar, orda yaşar, orda büyür ve orda ölür. Tıpkı dünya misali, aşığın kalbi dünya olur, sevgiliyi orada yaşatır, büyütür. Kalplere dikkat edelim, dünyalara kapı açalım.

♥Dokun bana

Kulak memesi ağız, göğüsler, kalçalar ve ayaklar en fazla haz duyulan yerler olarak bilinir. Ayrıca karın da bu sıcak noktalardan biridir. Erkekler genellikle karın bölgesinden daha çok uyarılırken, kadınların en fazla uyarıldıkları noktanın göğüsler olduğunu söyleyebiliriz. 

♥Ten kokusu

Herkesin vücudunun kendine has bir kokusu vardır. Bu koku tıpkı parmak izi gibi herkeste farklılık gösterir ve kimsenin kokusu birbirine benzemez. Gallup araştırma şirketinin yaptığı geniş kapsamlı araştırmaya göre, kadın ve erkeklerin yüzde 71′inin ten kokusunu büyük bir cinsel uyarıcı olarak kabul ettiğini gösterdi. 

♥Görüntü

Yine hepimizin bildiği bir gerçekle yüz yüzeyiz. Görsellik, erkekleri kadınlara oranla çok daha fazla uyarır. Fakat son yıllarda yapılan araştırmalar, kadınların kendilerini rahat bıraktıkları takdirde erotik görüntülerden en az erkekler kadar zevk alabileceklerini gösterdi. 

♥Renkler

Araştırmalara göre kadın ve erkeğin seksi bulduğu renkler şöyle sıralanıyor: Kan kırmızısı, koyu mavi, mor, siyah, sarı, kahverengi ve gri. Amerikalı seks terapisti David Schnarch’a göre gözlerini kapatanlar aslında kendilerini renklerin zevkinden mahrum bırakıyorlar. 

♥Acı ve tatlı

Kadınların acıya daha fazla hassasiyeti vardır ve genellikle tatlıyı tercih ederler. Erkekler ise tuzluya karşı daha zayıftırlar. Alınan tatlar ve buna bağlı olarak alınan hazlar özellikle oral seks uygulayan çiftler için büyük önem taşır. Lezzet ne denli hoşunuza giderse, o denli çok uyarılırsınız.

 

Aşk garip bir oyun. Ayrıca garip olan sadece aşkın kendisi değil, aynı zamanda aşkın sembolleri de oldukça farklı. Gelin aşkın sembollerine birlikte bir göz atalım… 

♥Ejderha
Ejderha özellikle Çin de büyük bir önem taşıyor. Çünkü ejderha üretkenliğin bir simgesi ve bu yüzden de hiçbir kutlamada eksik olmuyor. Ayrıca bu yıl “Ejderha” yılındayız… İlgilenenlere duyurulur! 

♥Gül 
Gül antik astrolojide Venüs’ün ve aşkın simgesi olarak kabul ediliyordu. Gerçi günümüzde de anlamını hala yitirmeyen gülün yeri her zaman ayrı olacak. 

♥Yumurta 
Yumurta Yahudilerde, Hıristiyanlarda ve aynı zamanda filozoflar için üretkenlik anlamını taşıyordu. 

♥Elma 
Havva’nın Adem’i baştan çıkartması elmaya bağlanıyor. Herhalde o gün bugündür de elmanın erkekleri baştan çıkarmak için kullanılan bir meyve olarak kabul edilmesi gayet doğal. 

♥Timsah 
Gambia’da bir söylentiye göre nehirde beyaz bir timsah görürseniz, çok çocuğunuz olurmuş. Nehirde beyaz timsah gören oldu mu bilinmez ama, ülkemizin beyaz timsah görmeye hiç mi hiç ihtiyacı yok. 

♥Nişan yüzükleri 
Hayatını birlikte geçirmeye karar veren çiftlerin ve sonsuz sevginin simgesi olan nişan yüzükleri çok eskilere dayanıyor. Güncelliğini de hala yitirmedi. 

♥Ay 
Gece tanrıçası Sirona’nın simgesi olan ay, aynı zamanda üretkenliğin de bir simgesi. 

♥Yılan 
Yılan birçok kültürde görüntüsü ve hareketliliğinden ötürü cinsellikle karşılaştırılıyor.

Yazar Hakkında

Yazı Sayısı : 149

Yorum Yaz

*

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2015 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön